18 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 18 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  18 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz'de sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin ile yarın (Pazar) öğle saatlerinde sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Pazar) iç bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz'in kıyı kesimi ile Ülkemizin güneydoğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin ile yarın (Pazar) öğle saatlerinde sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, heyelan, lokal dolu yağışı vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU

  Parçalı bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla parçalı bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Bitlis ve Muş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Doğu Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Batı Karadeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz'in doğusu kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: İyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş