18 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  18 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz (Adana, Hatay, K.Maraş, Osmaniye) ile Gaziantep, Adımayan, Şanlıurfa ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor.
  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Bursa ve Bilecik'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Adana, K.Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin doğusu ile Konya ve Karaman çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas ile Ankara, Yozgat ve Çankırı kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur; Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli ile gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli ile yarın (Pazartesi) Elazığ ve Malatya çevreleri geçecek. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Iğdır, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Pazartesi) Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.



  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege, Orta ve Doğu Akdeniz ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısı 6, Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in batısı 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'in batısında 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın öğle 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, gece 4 ila 6, öğleden sonra 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, sabah kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Kuzey Ege açıklarında 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de Antalya Körfezi kuzey kuzeydoğu yönlerden 2 ila 4, açıkları ve doğusu 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 batısı ile açıklarında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Akdeniz ile açıklarında 2,5 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı, Rüzgar: güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş