18 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 18 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  18 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, yurdun kuzeydoğu kesimlerinde zamanla kuzey ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Kahramanmaraş ve Osmaniye çevreleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Isparta çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, ilk saatlerde Ankara, Konya, Çankırı ile yarın (Pazar) zamanla bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Erzincan ve Ardahan çevreleri, yarın (Pazar) kuzey ve doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege ile yarın (Pazar) sabah Doğu Karadeniz'in doğusunda Fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu batısı ile gece doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece 4 ila 6 yarın sabah doğusu 7 kuvvetinde,Dalga: 1,0 ila 2,0m gece 2,5m doğusu 3,0m Görüş: İyi. yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi. yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı kuzeyi Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, 4 ila 6 kuzeyi 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyi güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m kuzeyi 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi. yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı doğusu çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Orta ve Doğusunda yer yer 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Orta ve Doğusunda yer yer 2,0m Görüş: İyi. yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve hafif yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan yarın kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş