18 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  18 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinde ülkemizin kuzey kesimlerinde, yarın (Perşembe) doğu bölgelerde aralıklarla yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışlar: kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  HAVA SICAKLIĞI :Sabah ve gece saatlerinde Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sıcaklıkların sıfır derecenin altında seyredecek hava sıcaklıkları, yarın (Perşembe) trakya'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde 3 ila 5 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Marmara ile Kıyı Ege'de, yarın (Perşembe) iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Bu akşam saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de, yarın (perşembe) iç ve doğu bölgelerde kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçmaları vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sıcaklıkların sıfır derecenin altında seyretmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta tarımsal faaliyette bulunan vatandaşlarımız olmak üzere ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, b u akşam saatlerinde Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile İstanbul'un Anadolu Yakası aralıklı yağmurlu. Rüzgar; bu akşam saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kütahya çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı, zamanla iç kesimleri çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.Rüzgar: yarın (Perşembe) doğusunda kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı zamanla kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu akşam saatlerinden sonra Yozgat, gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Sivas, Kayseri, Nevşehir, Konya, Karaman ve niğde çevreleri hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.Rüzgar: gece saatlerinden itibaren bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.


  BATI KARADENİZ

  Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece bölge geneli aralıklı yağışlı, yarın (Perşembe) parçalı bulutlu geçecek. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Samsun, Amasya ve Çorum, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde bölge geneli, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı, zamanla bölge geneli çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Rüzgar: yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölgenin batısında kuzey ve kzueydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı gece saatlerinden itibaren çok bulutlu, yarın (sabah saatlerinden itibaren) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege ile gece Batı Akdeniz'de fırtına, Kuzey Ege ile gece Orta Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, batısı ile zamanla geneli aralıklı yağmurlu,Rüzgar: Batı Karadeniz: kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 gece güneybatıdan 3 ila 5 kuzeyi 4 ila 6, Doğu Karadeniz: batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuzey ve doğusu 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıklarda 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 gece 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 gece 4 ila 6 yarın 3 ila 5 kuzeyi güneybatıdan 2 ila 4, Güney Ege:kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 yarın 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyi 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 gece 6 ila 8 ; Doğu Akdeniz'de kuzeybatıdan gece kuzeydoğudan 3 ila 5, Orta Akdeniz'de gece 5 ila 7 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece Batı Akdeniz'de 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Yarın (Perşeembe) yağmurlu Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 akşam 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş