18 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 17 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  18 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile Antalya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sis, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  SİS UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Bayburt çevrelerinde yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Çanakkale, Edirne, Kırıklareli ile Balıkesir'in Edremit, Ayvalık ve Burhaniye ilçeleri, yarın (Perşembe) bölgenin batısı aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde İzmir'in Çeşme, Dikili ve Foça ilçeleri, yarın (Perşembe) Kıyı Ege ile Manisa çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Antalya il merkezi ile batı ilçeleri sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde doğusunda yer yer hafif sis görülecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer hafif sis görülecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Gece saatlerinde Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, batısı gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, sabah saatlerinden sonra 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, sis anında zayıf.

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, gece saatlerinde 5 ila 7, Güney Ege’de güney ve güneydoğu, açıklarında güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 1,5 ila 2,5m, gece saatlerinde 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın sabah Batı Akdeniz’in batısı hafif sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, açıklarında batıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta ve Doğu Akdeniz’de 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde hafif sisli, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 1 ila 3 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,5m Görüş; iyi, sis anında zayıf.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş