18 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  18 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzeybatı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (Su baskını, ani sel vb.) karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Bölgenin doğusu parçalı çok bulutlu, Kocaeli ve Sakarya çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde güneyinde sis görülecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  İç kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde sis görülecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, Kahramanmaraş, Isparta ve Burdur çevreleri akşam saatlerinde parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde hafif sis görülecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale çevreleri akşam ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Orta Karadeniz'in iç bölgelerinin yüksekleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunda (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Van, Hakkari) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin) ile akşam saatlerinde Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m güneyinde 2,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğudan 4 ila 6, batısı ile gece tamamı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı Rüzgar: kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş