18 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 18 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  18 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinde iç bölgelerde, yarın (Cumartesi) kuzeydoğu kesimlerde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, zamanla kuzey kesimlerde doğu ve
  kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR
  Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı az bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  İç kesimleri parçalı bulutlu, Denizli (Çardak), Afyon ve Uşak çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, kıyı kesimleri az bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Isparta, Burdur, Antalya'nın kuzey ve batı ilçeleri (Elmalı, Korkuteli, İbradı, Akseki, Aksu) ile bu gece ve yarın sabah saatlerinde Hatay çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara, Konya, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale ve Kırşehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Kastamonu ile yarın (Cumartesi) Sinop çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Amasya, Tokat ve Çorum, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) kuzey ve doğusu (Erzurum, Ağrı, Kars, Ardahan, Iğdır, Erzincan, Bingöl, Tunceli, Muş, Bitlis, Van, Şırnak, Hakkari) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyıları sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan, Orta ve Doğu Karadeniz'de kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.Yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve Kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m,Görüş: iyi.

  EGE
  Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 güneyi 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Güney Ege'nin güneyinde 2,5m, Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde İskenderin Körfezi kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 gece 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 Orta Akdeniz'de 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş