18 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 17 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  18 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı bölgelerinde yağmur ve sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli, Manisa ve Denizli çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Marmara'nın batısında kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde öemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle batı ve güneybatı (Lodos), yarın zamanla Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli, öğle saatlerinden itibaren ise Edirne, Çanakkale, Manisa ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, yıldırım vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın öğle saatlerinden itibaren batısında kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri ile yarın bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli, öğle saatlerinden itibaren Manisa ve Denizli çevrelerinde ise kuvvetli olması bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın sabah saatlerinden itibaren Antalya'nın batısı ile Burdur çevreleri, öğle saatlerinden itibaren batı Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu, kuzeyi parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Çankırı ile Ankara'nın kuzey kesimleri, yarın öğleden sonra Eskişehir çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Karabük ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile bu akşam saatlerinde Samsun, Amasya, Çorum ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, öğle saatlerinden sonra doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, gece saatlerinden sonra batısı güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, sabah saatlerinden sonra kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş:iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneydoğudan 4 ila 6, sabah saatlerinden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 2,0 ila 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de
  güney ve güneydoğudan 2 ila 4, zamanla batısında 3 ila 5, Doğu Akdeniz’de kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgâr: güneybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden sonra 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,75m, Görüş; iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş