18 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  18 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümü yağışlı havanın etkisinde kalacak. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Edirne, Kırklareli çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, mardin, Siirt, Batman çevreleri ile yarın (Cuma) çanakkale ile Balıkesir'in batı ilçeleri (Ayvalık, Burhaniye, Edremit), İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ile Antalya'nın Kaş, Kale, Finike, Kumluca, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve kuzeybatı bölgelerde Yarın (Cuma) 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Doğu bölgelerimiz ile yarın ülkemizin batı kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, mardin, Siirt, Batman çevreleri ile yarın (Cuma) çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri (Ayvalık, Burhaniye, Edremit), İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ile Antalya'nın Kaş, Kale, Finike, Kumluca, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım düşmesi, taşkın v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Doğu bölgelerimiz ile yarın ülkemizin batı kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmeleri, çatı uçması v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, akşam ve gece saatlerinde Edirne ve Kırklareli ile sabah ilk saatlerde Çorlu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların yarın (Cuma) Çanakkale ile Balıkesir'in batı ilçeleri (Ayvalık, Burhaniye, Edremit)kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (cuma) sabah saatlerinde İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar yarın (Cuma) kıyılarında güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş çevreleri, yarın (Cuma) batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (cuma) Antalya'nın Kaş, Kale, Finike, Kumluca, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar yarın (Cuma) Batı Akdeniz'in batısında güneybatılı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli ile yarın (cuma) kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat) ve Kayseri çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların Çankırı, Kayseri ve Sivas'ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli, yarın (Cuma) Artvin çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece bölge geneli, yarın (Cuma) doğusu aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar; bu akşam ve gece saatlerinde Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzeyinde (Diyarbakır, mardin, Siirt, Batman) kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bu akşam saatlerinde doğu ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak esecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Yarın öğle saatlerinde Batı Akdeniz'de, gece saatlerinde Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve guneydoğudan 2 ila 4 yarın 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısında 2,0m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağmurlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğu gece güneydoğudan 2 ila 4 gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  çok bulutlu kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 gece 4 ila 6, güneyinde 4 ila 6 gece 5 ila 7 kuvvetinde. Dalga: 1,5 ila 2,5m güneyinde 3,0m., Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz: doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, güneyi batıdan 4 ila 6 yarın öğlen 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 güneyi batıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m. batısında yarın öğlen 2,0 ila 3,0m. Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş