18 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  18 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) İzmir ve Manisa ile zamanla Aydın, Uşak, Kütahya, Afyon ve Denizli çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun ve Ordu çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu,akşam saatlerinden itibaren Erzurum, Kars ve Ardahan ile zamanla Erzincan,Tunceli, Bingöl, Muş, Ağrı ve Van ve Iğdır çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinde karla karışık yağmur olacak. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 gece 2 ila 4 yarın sabah güneybatısı güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de kuzeydoğudan 3 ila 5 batısı güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de
  güneybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de Güney ve güneydoğudan 4 ila 6 gece kıyıları 2 ila 4, batısı güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde akşam saatlerine kadar 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğu, gece kuzeybatı yarın güneybatıdan 2 ila 4 batısı 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan yarın güneybatıdan 2 ila 4 öğleden sonra batısı 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Akdeniz yarın öğleden sonra 2,0m Görüş : iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı çok bulutlu gece saatlerinde yağmur ve karlakarışık yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş