17 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  17 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kuzey Ege'nin iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya), İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Sivas, Kayseri, Yozgat), Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu, Gümüşhane ve Bayburt), Erzincan, Tunceli ve Bingöl ile Bursa, Bilecik, Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Çorum'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacak.
  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu (Keşişleme), Ülkemizin kuzeybatı kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik) ile Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Afyon, Uşak ve Kütahya çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, batı Akdeniz ile bu gece saatlerinde Hatay, Osmaniye ve K.Maraş çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzeyi ile yarın (Pazar) batı kesimleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas, Yozgat ve Kayseri ile bölgenin kuzeybatı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Bolu ve Düzce çevreleri ile yarın (Pazar) zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde batısı (Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların: genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, Bu akşam saatlerinde G.Antep, Adıyaman, Kilis ve Ş.Urfa çevreleri ile bu gece ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege’de fırtına, Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 Batı Karadeniz'de 4 ila 6 sabah Orta Karadeniz'de 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısında 2,0m sabah Orta Karadeniz'de 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 yarın 5 ila 7, Güney Ege'de güneydoğudan kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Kuzey Ege açıklarında 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’in kıyılarında doğu ve güneydoğu gece kuzey yönlerden 3 ila 5 doğusu ile açıklarında doğu yönlerden 5 ila 7, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 6 batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Akdeniz ile açıklarında 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş