17 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 17 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  17 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın (Cumartesi) zamanla güney, iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.  BÖLGELERİMİZDE HAVA


  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ve Bilecik ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Muğla (Merkez), Kütahya, Afyon ve Denizli, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Kuzey ve İç Ege kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ

  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Isparta, Burdur ve Hatay, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Eskişehir, yarın (Cumartesi) bölgenin kuzey ve doğusu (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Kayseri ve Sivas) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu), yarın (Cumartesi) öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) bölgenin kuzey ve batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın (Cumartesi) sabah 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; doğu ve güneydoğudan, gece doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısı yarın 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğleden sonra kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın (Cumartesi) sabah 3 ila 5, öğle 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğleden sonra kuzeyi kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan, yarın sabah (Cumartesi) kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Doğusu kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; batı ve kuzeybatıdan, yarın (Cumartesi) sabah batı ve güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de; güney ve güneydoğudan, batısı güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş