17 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  17 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Bursa, Bilecik, Çankırı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Gündüz iç kesimlerde güneşlenmeyle birlikte 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Gece ve sabah saatlerinde İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'İn iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Göller Yöresinin yükseklerinde sıcaklıkların sıfırın altında seyretmesi bekleniyor.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey kuzeybatı; iç kesimlerde batı güneybatı, Marmara'da ilk saatlerde güney güneybatı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette; Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Elazığ, Bingöl) ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde (Diyarbakır, Adıyaman) kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Diyarbakır, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde 30-40 km/saat hızla esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçmaları vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Göller Yöresinin yükseklerinde sıcaklıkların sıfırın altında seyretmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta tarımsal faaliyette bulunan vatandaşlarımız olmak üzere ilgililerin tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) bölge geneli çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur, yüksek kesimleri ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Az bulutlu ve açık iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı, ilk saatlerde doğusu çok bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı, kuzey ve doğusu çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde Eskişehir ve Çankırı çevreleri karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Giresun, Trabzon, Rize, Hopa ile Amasya ve Tokat çevreleri, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde Samsun ve Amasya çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve sağanak, Amasya ve Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Şırnak ve Van yağmurlu, Hakkari çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Batı Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu gece doğusu yarın batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz: batı ve güneybatıdan gece ilk saatlerde 4 ila 6 gecenin ikinci yarısında 5 ila 7, sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 5 ila 7, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, öğleden sonra tamamı kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz: gece ilk yarıda batı ve kuzeybatı, ikinci yarıda batı ve güneybatıdan 2 ila 4, sabah saatlerinden sonra güney ve güneydoğudan 3 ila 5, öğleden sonra batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece ve sabah orta Karadeniz'de 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu,yarın yağmurlu, Rüzgar: gece güney ve güneybatı, sabah saatlerinden itibaren kuzeybatı,öğleden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege: gece güney ve güneybatı,sabah saatlerinde kuzeybatı,öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 ; Güney Ege:kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 ilk saatlerde 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, güneyinde 2,0m, ilk saatlerde 2,5m. Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6,zamanla 3 ila 5, yarın 2 ila 4; Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, gece açıkları kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, gece açıklarda 2,0 ila 2,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş