17 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  17 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya), Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri, Kırklareli çevreleri ile ilk saatlerde İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Bursa, Bilecik, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Batı ve Orta Karadeniz'in yüksekleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve İç Anadolu'nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yurdun kuzeydoğu kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR
  Yağışların Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (Su baskını, ani sel vb.) karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Bursa, Bilecik ve Kırklareli, aralıklı olmak üzere İstanbul, Kocaeli, Sakarya çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı, doğusu çok bulutlu, ilk saatlerde Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale), aralıklı olmak üzere doğusu (Yozgat, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman, Aksaray, Nevşehir) yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur, doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde bölge geneli, gece saatlerinden sonra doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6,doğusunda güğneybatıdan dan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğu Karadeniz’de 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneydoğu, ilk saatlerde doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyinde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, güneyinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, doğusu ilk saatlerde sağanak yağışlı, Rüzgar: batısında kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5,gece ve sabah 4 ila 6, doğusunda kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, açıkları 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, yarın (Salı) sağanak yağışlı Rüzgar: doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş