17 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 16 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  17 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Düzce ile Antalya'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Elmalı, Korkuteli, İbradı, Akseki, Aksu) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile zamanla Doğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR
  Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra bölgenin doğusu sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Manisa ve Kütahya çevreleri, öğle saatlerinde İç Ege kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Göller Yöresi ile Antalya'nın kuzey ve batı ilçeleri (Elmalı, Korkuteli, İbradı, Akseki, Aksu) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, yarın (Cuma) sabah saatlerinden sonra batısı parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Ankara, Eskişehir ve Konya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Cuma) sabah saatlerinden sonra bölgenin batısı parçalı bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri ile Düzce çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu,Batı Karadeniz'in batısı sabah saatlerinde sağanak yağışlı Rüzgar: Doğu ve Kuzeydoğu,doğu Karadeniz'in batısında güneydoğudan 2 ila 4, orta Karadeniz'de 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Karadeniz'de 2,0m,Görüş: iyi

  MARMARA
  Parçalı bulutlu,doğusu sabah saatlerinde sağanak yağışlı Rüzgar: Kuzey ve Kuzeydoğudan 2 ila 4,ilk saatlerde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m,Görüş: iyi,yağı anında orta.

  EGE
  Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 2,5m, Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4,yarın öğleden sonra 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Açık, Rüzgar: Güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş