17 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  17 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, bu akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri, Isparta, Erzincan ve Tunceli ile yarın (Pazar) Çanakkale ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde 1 ila 3 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle batı ve güneybatı (Lodos), bu akşam saatlerinde Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Ülke genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek bu akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri, Isparta, Erzincan ve Tunceli'de, yarın (Pazar) Çanakkale ve Edirne çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) ile Adana, Osmaniye, K.Maraş ve Hatay çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bu akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri (Aksu, Serik, Manavgat, Alanya, İbradı, Akseki, Gündoğmuş) ile Isparta çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Kayseri, Sivas) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Tunceli, Bingöl, Muş, Ağrı, Van, Hakkari)ile Malatya çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde Erzincan ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor


  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Pazar) doğu ve güneydoğudan 2 ila 4; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, yarın (Pazar) doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  MARMARA
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve güneydoğu, yarın (Pazar) güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş:iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, Güney Ege’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, güneyinde 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, doğusunda 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusunda 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Hava durumu: Sağanak yağışlı, Rüzgâr: güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde Dalga; 0,50 ila 1,0m, Görüş; iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş