17 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  17 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümü yağışlı havanın etkisinde kalacak. Yağışların; Bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde Akdeniz kıyıları ve Göller yöresi ile akşam saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli sağanak yağış, Doğu Anadolu'nun güneyinde (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak) kuvvetli kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara've Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, bugün akşam saatlerinde Batı ve Orta Akdeniz kıyıları ile İç Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde Akdeniz kıyıları ve Göller yöresi ile akşam saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli sağanak yağış, Doğu Anadolu'nun güneyinde (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak) kuvvetli kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım düşmesi, taşkın v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın; bugün (Çarşamba) gece saatlerine kadar Batı ve Orta Akdeniz ile iç Anadolu'nun doğusunda doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, soba zehirlenmeleri, çatı uçması v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Trakya yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, kıyı kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu (Çarşamba) akşam saatlerinde kıyı kesimler ile Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde Batı ve Orta Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların hafif olmak üzere yağmur, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bugün (Çarşamba) bölgenin doğusunda güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) bölge geneli hafif yağmurlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar; bugün (Perşembe) akşam saatlerinden sonra Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA
  Bu akşam Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın sabah batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, kuzeyi kuzeybatıdan 4 ila 6 , Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuzeyi kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı ve kuzeyinde 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, sağanak yağmurlu Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6, Güney Ege'de; Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 güneyi 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam kuvvetli sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Akdeniz: güney ve güneydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5, bu gece güneydoğudan 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 5 ila 7,batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m.doğusunda 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, gece karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2009 Günlük Forum Tarih
30 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
29 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Aralık 2009
28 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Aralık 2009
27 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Aralık 2009
25 Aralık 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş