17 Ağustos Salı 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 16 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  17 Ağustos Salı 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Ağustos salı 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır ile Van'ın kuzey ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Mevsim normallerinin kıyı kesimlerde 2 ila 4, güney, iç ve doğu bölgelerde 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  YÜKSEK SICAKLIK UYARISI:
  Hava sıcaklığının; mevsim normallerinin kıyı kesimlerde 2 ila 4, güney, iç ve doğu bölgelerde 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar güney ve doğusunda kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  EGE
  Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı az bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Hopa çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU
  Bölgenin kuzey ve doğusu parçalı çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır ile Van'ın kuzey ilçeleri, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Erzurum'un kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı doğusu güneybatı yarın kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Az bulutlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

  EGE
  Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 gece saatleine kadar batısı 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Ege açıklarında 2,5m Görüş: İyi.

  AKDENİZ
  Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu açıkları batı yönlerden 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de güney güneybatı batısı gece kuzeydoğudan 2 ila 4 akşam saatlerinde batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Orta Akdeniz'de akşam 1,5m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneydoğu gece güneybatıdan 2 ila 4 kuzeyi 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ağustos Salı 2010 Forum Tarih
TV'de Bugün 31 Ağustos 2010 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 31 Ağustos 2010
TV'de Bugün 24 Ağustos 2010 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 24 Ağustos 2010
TV'de Bugün 17 Ağustos 2010 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 16 Ağustos 2010
TV'de Bugün 10 Ağustos 2010 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 10 Ağustos 2010
TV'de Bugün 3 Ağustos 2010 Salı Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 2 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş