17 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  17 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son tahminlere göre; Doğu bölgelerimizde bu akşam ve gece görülecek olan yağışlara ilave olarak geceden itibaren Trakya ile Çanakkale çevrelerinde, yarın (Çarşamba) ülkemizin kuzey kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Çarşamba) Güney Ege ile zamanla iç kesimlerde kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR

  MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale çevreleri, yarın (Çarşamba) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı, zamanla kuzey ve iç kesimleri çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah
  saatlerinden itibaren İzmir, Manisa ve Kütahya çevreleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, yarın (Çarşamba) güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-50 km/saat)esecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve doğusu çok bulutlu geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Sivas) aralıklı ve hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri, yarın (Çarşamba) öğleden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genel olarak yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Malatya ve Elazığ dışında bölge geneli, gece saatlerinde kuzeydoğusu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve karla karışık yağmur, kuzeydoğusunun yüksek kesimlerinde kar şeklinde olacak. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Yarın (Çarşamba) Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, yarın batısı yağmurlu, Rüzgar: doğu ve güneydoğu,yarın batı Karadeniz'in doğusunda kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, yarın yağmurlu Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: gece doğu ve güneydoğu,doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın güney ve güneydoğudan sabah 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren ise 5 ila 7,Güney Ege:güney ve güneydoğudan gece 3 ila 5,yarın 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın 3,0m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: gece batı ve güneybatı, yarın batısı güney ve
  güneydoğu,doğusu doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4,gece Orta Akdeniz’de 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş : iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu ve gece yağmurlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4,yarın 3 ila 5
  kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş