16 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 16 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  16 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  16 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinde kısa süreeli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Ordu, Trabzon, Rize, Giresun ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz'in kıyı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette. Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetlice esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ordu, Trabzon, Rize, Giresun ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, heyelan, lokal dolu yağışı vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya) ile bu akşam ilk saatlerde Çanakkale çevreleri hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Denizli, Afyon ve Muğla'nın iç kesimleri kısa süreli ve hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Hatay ile öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Mersin, Isparta, Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, yarın (Cuma) Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Ankara kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların: Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklenmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bölgenin kuzeyi (Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Erzincan, Van ve Ağrı) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Orta ve Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor..

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan doğusu kuzeybatıdan, Doğu karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu hafif sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu,Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Orta ve Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Orta ve Güney Ege'de 3,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu,Rüzgar: Batı akdeniz'de batı ve kuzeybatı yarın güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 yarın öğleden sonra 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m yarın öğleden sonra 2,0m Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı zamanla çok bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş