16 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  16 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  16 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Sivas, Kayseri, Yozgat) ile Kuzey Ege'nin iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya), Batı Karadeniz'in iç bölgeleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) ve İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinin (Ankara, Eskişehir, Çankırı) yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu (Keşişleme), ülkemizin kuzeybatı kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra güney ve doğusu (İstanbul, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik) aralıklı hafif yağmurlu, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetlice esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı ve hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı, Afyon, Uşak ve Kütahya'nın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı olmak üzere yağmurlu, kıyı kesimleri sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde doğusu (Sivas, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Karaman), gece saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı olmak üzere yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas, Yozgat ve Kayseri ile bölgenin kuzeybatı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu,gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı ve hafif olmak üzere yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların: genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege’de fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m,batısında 2,0m,Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m güneyinde 1,5 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, ilk saatlerde 5 ila 7,Güney Ege’de gece doğu ve güneydoğu,yarın güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinin açıklarında 3,0m ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu,gece doğusu güneyden 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş