16 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  16 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  16 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek olan yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) ile Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Salı) iç kesimlerde 3 ila 5, güney ve doğu bölgelerde 6 ila 8 derece azalacak.

  RÜZGAR :Kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) ile Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su Baskını, Taşkın ve Heyelan) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı (Lodos), Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun batısında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklinde yağış vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve İstanbul Anadolu Yakası aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve K.Maraş) ile Antalya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Ankara, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı yağmur, Ankara'nın kuzey ve doğu ilçeleri karla karışık yağmurlu geçecek. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı (Karayel), doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt ile Amasya ve Çorum'un yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'de (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatleirnde kuzeydoğusunun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Bölgenin güney kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. Bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.
  ğanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek. 10 17


  DENİZLERDE HAVA

  Akdeniz'de fırtına, Güney Ege ile gece Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve güneybatıdan 3 ila 5, gece doğusunda 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece doğusu 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m gece Orta Karadeniz'de 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyinde 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8, Doğu Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan 6 ila 8, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güneybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş