16 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  16 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  16 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul,Kırklareli, Tekirdağ, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi, yarın (Pazartesi) Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 1 ila 3 derece artarak mevsim normalleri civarında seyredecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, zamanla iç kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ve Yalova) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  EGE

  Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Kütahya ve Afyon çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı zamanla çok bulutlu yarın (Pazartesi) doğusu ile Antalya ve Isparta çevreleri aralıklı sağanak ve gökggürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuzeybatısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat) ile yarın (Pazartesi) bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak Kuzeydoğusunun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu ile yarın (Pazartesi) Orta Karadeniz'in iç kesimleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak bu akşam ve gece saatlerinde

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Erzincan ve Van çevreleri, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan) yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, bu akşam saatlerinde bölgenin kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Adıyaman çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, doğusu ile akşam saatlerinden itibaren batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın 2 ila 4, Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde. Dalga: 1,0 ila 1,5m. Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: güneybatı yarın kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatı, gece kuzeybatıdan 2 ila 4, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, güneyinde 2,0m. Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) Orta ve Doğu akdeniz sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatı, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi,

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, bu akşam saaatlerinde hafif sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş