16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 16 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  16 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Erzincan, Tunceli ve Malatya çevrelerinde görülecek yağışların; Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri ile Güney ege kıyılarında aşırı, Marmara'nın batısı ile Burdur ve Mersin çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli (40-60 km/saat), Marmara ile kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esecek.

  UYARILAR


  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri ile Güney ege kıyılarında aşırı, Marmara'nın batısı ile Burdur ve Mersin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, sel, taşkın, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMESİ UYARISI, İç Anadolu'nun güneyinde rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esmesi beklendiğinden, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli (40-60 km/saat), Marmara ile kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin batısı ile zamanla doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  EGE: Parçalı çok bulutlu, zamanla kıyı kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  AKDENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyılarda sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Yağışların, Doğu Akdeniz ile Batı Akdeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, bölgenin doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, bölgenin kuzey ve doğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek. Lodos nedeniyle soba zehirlenmesi tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Bölgenin kuzeydoğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Düzce ve Zonguldak çevreleri yağmurlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Artvin dışında bölge yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı kesimler ile Amasya ve Tokat çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane, Bayburt ve Çorum çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, batı kesimleri ile Erzurum, Ağrı, Muş, Bitlis ve Van çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Diyarbakır çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2010 Günlük Forum Tarih
25 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Aralık 2010
18 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2010
17 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 15 Aralık 2010
12 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 11 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş