16 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  16 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  16 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Salı) Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) ile Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Salı) Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Trakya'da kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde kuzey ve iç bölgelerde kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; yarın (Salı) Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) ile Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın; bu akşam saatlerinde kuzey ve iç bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması
  gerekmektedir.

  MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde batı ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin iç kesimleri (Afyon, Kütahya ve Uşak) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), yarın (Salı) öğleden sonra Adana, Osmaniye ve K.Maraş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde Batı Akdeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin kuzey ve batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat ve Sivas), yarın (Salı) öğleden sonra Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bu akşam saatlerinde bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde batı ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat)
  esecek. ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Doğu Karadeniz'de (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bu akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur; bölgenin doğusunda karlakarışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; yarın (Salı) Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Orta Karadeniz’de gece kuvvetli fırtına, Orta Karadeniz'de yarın (Salı) sabah fırtına bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; batı ve kuzeybatı, zamanla güneydoğudan 4 ila 6, doğusu güneybatıdan 7 ila 9, yarın 6 ila 8 kuvvetinde, Doğu Karadeniz’de; doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, batısı 7 ila 9, yarın 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Orta Karadeniz’de 4,5 ila 5,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, yarın doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş:
  iyi.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, güneyi batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de; doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, açıkları 5, Doğu Akdeniz’de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Güneyli yönlerden 2 ila 4, kuzeyi 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m kuzeyinde 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş