150 milyon dolarlık imza!

'Galatasaray' forumunda =FiRaRi tarafından 13 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. =FiRaRi

  =FiRaRi Üye

  150 milyon dolarlık imza! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  G.Sarayımızda Adnan Polat yönetimi 120 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasından sonra, ABD’li şirketle 150 milyon doları bulan 10 yıl vadeli bir kredi anlaşması imzalayacak.

  Galatasaray Yönetimimizden dev bir adım daha. 10 gün önce Türk Telekom şirketi ile 120 milyon dolarlık sponsorluk sözleşmesi yapan başkan Adnan Polat ve kurmayları sarı kırmızılı kulübümüzün yıllardır en büyük sıkıntısı olan Futbol AŞ ile Sportif AŞ’nin birleşmesi adına müthiş bir anlaşmaya daha imza atıyor.

  Şirketler birleşecek

  Yönetimimiz, Goldman Sachs isimli ünlü finansman şirketi ile 150 milyon doları bulan 10 yıl vadeli bir kredi anlaşması imzalayacak. Sarı kırmızılı yöneticilerimiz ön protokolün yapıldığı bu anlaşmadan gelecek parayla da kulübün en büyük problemi haline gelen şirket birleşmesi sağlanacak.

  Dünyaca ünlü bu şirketin Galatasarayımız ile 150 milyon dolarlık anlaşmaya imza atmasında ise yönetimimizin Türk Telekom ile imzaladığı başarılı sponsorluk anlaşmasının referans olduğu ifade edildi. Daha önceki mali durumu sebebiyle kredi almaya müsait olmayan Galatasarayımızın özellikle Türk Telekom’la imzalanan 10 yıllık stat ismi anlaşmasından gelecek 120 milyon dolar ve Seyrantepe Stadı’nın bitimiyle birlikte 5 yıllık loca satışından beklenen çok büyük gelirleri garanti altına alması ile ünlü finans şirketinin Galatasaray Kulübümüz ile ön protokolü imzaladığı öğrenildi.

  Yükten kurtulacak

  Yönetimimiz, kulübün adeta kamburu haline gelen Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş. şirketlerinin birleşmesi sorununu Goldman Sachs International ile imzalanan anlaşma ile ortadan kaldıracak. Özellikle G.Saray Yönetimi kulübümüzün şirketleşip borsaya açıldığı dönemde yanlış bir politika izlenmesi nedeniyle büyük bir sıkıntı çekiyordu. Sadece gelirlerin göz önüne alındığı modelde stadyum geliri, merchandising, transfer girdisi gibi meblağlar havuzda toplandıktan sonra kar gibi gözüktüğü için bu gelirin yüzde 25’i temettü bedeli olarak hisse sahiplerine dağıtılıyordu. Şimdi G.Sarayımız gelirlerin biriktiği Sportif A.Ş. ile futbol giderlerinin dahil olduğu Futbol A.Ş’yi birleştirip bu temettü yükünden kurtulmuş olacak.

  Goldman Sachs nedir?

  Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri olan Goldman Sachs, 1869 yılında kuruldu. 2007 yılında 45.9 milyar dolar ciro elde eden yatırım bankası Goldman Sachs, 11.5 milyar dolarlık net kára da imza attı. Merkezi ABD’nin New York kentinde bulunan yatırım bankası bu yılın ikinci çeyreğinde ise 9.4 milyar dolar ciro ve 2 milyar dolar net kár elde ettiğini açıkladı. Goldman Sachs, TAV Tepe Akfen Yatırım’ın yüzde 33.34 oranındaki hissesini de satın almıştı.


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - milyon dolarlık imza Forum Tarih
Kızıltepe'ye 45 milyon dolarlık Dev Yatırım Mardin Tanıtımı 12 Mart 2011
Milyon dolarlık araba resimleri Tuning 14 Şubat 2010
BAGFAŞ 12,7 milyon dolarlık ihale kazandı Ekonomi Ve Borsa 12 Ocak 2010
Milyon Dolarlık Gişe: This Is It Sinema Dünyasından Haberler 18 Kasım 2009
3 milyon doLarLık kLavye ;) İlginç Resimler 7 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş