15 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 15 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  15 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  15 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinde aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz'in kıyı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölgenin kuzey ve doğusu (İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, zamanla Kuzey Ege parçalı bulutlu geçecek.


  AKDENİZ

  İç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Çankırı ile Ankara'nın kuzeybatı ilçeleri (Kızılcahamam, Çamlıdere, Çubuk) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Gümüşhane, Bayburt ve Artvin, öğle saatlerinden sonra Tokat, Amasya ve Çorum çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Iğdır, Kars ve Ardahan çevreleri, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden sonra bölgenin kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Van çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'nin güneyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.


  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, Batı Karadeniz'in batısında kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  EGE
  Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5,öğleden sonra 4 ila 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m ,Güney Ege'nin güneyinde 3,0m Görüş: iyi.


  AKDENİZ
  Parçalı az bulutlu,, Rüzgar: Güney ve güneybatı, yarın batısında güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.


  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, yarın sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, yarın güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Temmuz 2010 Günlük Forum Tarih
31 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Temmuz 2010
26 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Temmuz 2010
25 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
24 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Temmuz 2010
23 Temmuz 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş