15 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  15 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  15 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Sivas, Kayseri, Yozgat) ile Kuzey Ege'nin iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya), Batı Karadeniz'in iç bölgeleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) ve İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinin (Ankara, Eskişehir, Çankırı) yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevreleri ile bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz'de (Adana, Mersin, K.Maraş, Hatay, Osmaniye, İskenderun) kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu (Keşişleme), ülkemizin kuzeybatı kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetlice esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevreleri ile bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz'de (Adana, Mersin, K.Maraş, Hatay, Osmaniye, İskenderun) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, taşkın v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa, Bilecik) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bilecik çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetlice esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri (Denizli, Muğla, Afyon, Uşak, Kütahya) ile bu akşam ve gece saatlerinde İzmir ve Aydın çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Afyon, Uşak ve Kütahya'nın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı olmak üzere yağmurlu, kıyı kesimleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz'de (Adana, Mersin, K.Maraş, Hatay, Osmaniye, İskenderun) kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas, Yozgat ve Kayseri ile bölgenin kuzeybatı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur kar şeklinde olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların: genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz; Kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz; batı ve kuzeybatı 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, doğusu yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m Görüş: orta.

  EGE
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Güney Ege sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege; Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, yarın (Cuma) sabah 4 ila 6, Güney Ege; kuzey ve kuzeydoğudan, ilk saatler güneyi güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,5m Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6, gece 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatler 2,5m., Görüş: orta,

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş