15 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  15 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  15 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bölümünde görülecek yağışların akşam saatlerinde Tokat, Yozgat ve Ordu, gece saatlerinde Tokat, Ordu ve Giresun, yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzurum, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Ağrı ve Iğdır) ile Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Akdeniz ve Güney Ege'de 6 ila 8 derece azalacak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 5 derece artacak.

  RÜZGAR :Kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların akşam saatlerinde Tokat, Yozgat ve Ordu, gece saatlerinde Tokat, Ordu ve Giresun, yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzurum, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Ağrı ve Iğdır) ile Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su Baskını, Taşkın ve Heyelan) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, çamur şeklinde yağış vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve doğusu çok bulutlu, akşam saatlerinde Bilecik çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, bu akşam ve gece saatlerinde Kütahya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam ve gece saatlerinde Eskişehir çevreleri ile Ankara'nın kuzey ilçelerinin yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların, bu akşam saatlerinde Yozgat çevreleri ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin kuzeydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.


  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu, iç kesimleri ile Sinop çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Tokat, Yozgat ve Ordu, gece saatlerinde Tokat, Ordu ve Giresun, yarın (Pazartesi) Doğu Karadeniz’de kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların, yarın (Pazartesi) kuzeyinde (Erzurum, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Ağrı ve Iğdır) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Bölgenin güney kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Siirt çevreleri ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Adıyaman ve Batman çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek. Bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.  DENİZLERDE HAVA

  Yarın (Pazartesi) Akdeniz'de fırtına, Güney Ege'nin güneyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, batısı kuzeybatıdan; Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğu, yarın (Pazartesi) batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  EGE
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yarın (Pazartesi) kuzeybatıdan 3 ila 5; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra güneyinde 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yarın (Pazartesi) güneyinde 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece 4 ila 6; yarın (Pazartesi) 6 ila 8; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0m ila 2,0m, yarın (Pazartesi) 3,0 ila 4,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş