15 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 15 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  15 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  15 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Kıyı Ege, Batı Karadeniz kıyıları, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Manisa, Antalya, Kahramamaraş ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, kuzeydoğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle batı ve güneybatı (Lodos), Marmara'nın batısında doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın güney ve doğusu, Kıyı Ege, Batı Karadeniz kıyıları, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Manisa, Antalya, Kahramamaraş ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğusu, yarın (Cuma) Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

  EGE
  Çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren İzmir ve Manisa çevrelerinde, gece saatlerinde Kıyı Ege'de kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, batı kesimleri ile Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve İskenderun çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinde Antalya, Isparta, Burdur ve Kahramanmaraş çevrelerinde, gece ve sabah saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri ile Adana'nın kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinde Sivas ve Kayseri çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın ile yarın (Cuma) öğle saatlerinde Kastamonu ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinde Artvin, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden itibaren Erzincan ve Tunceli çevrelerinde, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Bingöl çevrelerinde, öğle saatlerinde bölgenin kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor

  DENİZLERDE HAVA
  Gece Batı Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve batısı kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, yarın doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Batı Karadeniz'de 2,0m ila 3,0m, Görüş: orta, batısında yağış anında zayıf.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: orta, yağış anında zayıf.

  EGE
  Çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4,kuzeyinde kuzeydoğudan 3 ila 5; Güney Ege'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: orta, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: güneybatıdan 3 ila 5,yarın 4 ila 6 kuvvetinde Dalga; 0,25 ila 0,75m,yarın 1,0m, Görüş; orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş