15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 15 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  15 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  15 Aralık 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların; ANTALYA, MERSİN, HATAY, İSKENDERUN ile ADANA'nın güney ilçelerinde AŞIRI olmak üzere, Doğu Akdeniz, Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Trakya'da 2 ila 4 derece azalacak, Güneydoğu Anadolu'da 3 ila 5 derece olmak üzere güney, iç ve doğu bölgelerimizde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; ANTALYA, MERSİN, HATAY, İSKENDERUN ile ADANA'nın güney ilçelerinde AŞIRI olmak üzere, Doğu Akdeniz, Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (ulaşımda aksamalar, sel, taşkın, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMESİ UYARISI, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun batısında rüzgarın Lodos'tan yer yer kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli olarak (40-50 km/saat) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Aralık 2010 Günlük Forum Tarih
25 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Aralık 2010
18 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2010
17 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
16 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 16 Aralık 2010
12 Aralık 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 11 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş