15 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  15 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  15 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin batı kesimleri ile yarın (Pazartesi) doğu keismlerde aralıklarla yağış geçişlerinin görülmesi bekleniyor. Yağışların; Trakya ile Çankkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve İstanbul çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde 4 ila 6 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerimizde kuvvetli olarak (40-60 km/saat), yarın (Pazartesi) iç ve kuzey kesimlerde zaman zaman fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Trakya ile Çankkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve İstanbul çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın; iç ve batı bölgelerimizde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yarın (Pazartesi) iç ve kuzey kesimlerde zaman zaman fırtına (60-80 km/s ) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb.)ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, İstanbul ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güneyinde güney ve güneybatı (Lodos) ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Trakya'da kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak esecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı sağanak ve kıyı kesimleri gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve batısı çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Göller Yöresi ile Antalya'nın batı ilçeleri sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve zamanla kuzeybatı çevreleri çok bulutlu, Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin güneyinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat), yarın (Pazartesi) güney ve doğusunda zaman zaman fırtına (60-80 km/s ) şeklinde esecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Bolu, Düzce ve Zonguldak çevreleri ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadenizin iç kesimleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; yarın (Pazartesi) güneyli yönlerden kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) Erzurum, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Bitlis, Bingöl, Muş ve Şırnak çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur; Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Bingöl ve Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve doğusu çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Karadeniz ve Güney Ege'de Fırtına, Kuzey Ege, Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve batısı aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve güneydoğu batısı kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Pazartesi) akşam saatlerinde batı güneybatıdan 6 ila 8, batısı kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Karadeniz; güney ve güneydoğudan 4 ila 6 yarın (Pazartesi) 5 ila 7 doğusu gece saatlerinden itibaren güneydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m doğusunda gece saatlerindne itibaren 2,5 ila 3,5m., Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5, bu gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege; güney ve güneydoğudan 5 ila 7 kuzeyi
  kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Pazartesi) akşam 4 ila 6 ,Güney Ege; güney ve güneydoğudan 5 ila 7 bu gece güneyi 6 ila 8 yarın (Pazartesi) akşam kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyi 2,5 ila 3,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7 yarın (Pazartesi) 4 ila 6,Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yarın (Pazartesi) 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m batısında 3,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Değişik yönlerden hafif 1 ila 3 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş