14 yaşında ilk romanı yayımlandı

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Dine tarafından 20 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  14 yaşında ilk romanı yayımlandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Marmaris'te yaşayan Rana Demiriz'in, 20 yaşındaki bir genç kızın Amerika'dan İspanya'ya yaşadığı fantastik olayları anlattığı romanı okuyucuyla buluştu.
  [​IMG]

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Rana Demiriz, roman yazdı. Demiriz'in 'Göldeki Işıklar' isimli romanı, bugün okuyucuyla buluştu.
  Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Rana Demiriz, Marmaris Öğretmen Evi'nde Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, yayın evi sahibi, öğretmenleri ve ailesinin katıldığı basın toplantısında romanını tanıttı.
  Romanını geçen yıl şubatta yazmaya başlayıp, haziranda bitirdiğini belirten Demiriz, ''Okuldan gelip bilgisayar başına oturarak yazmak gerçekten çok güzel bir duyguydu. Kitabı bitirdikten sonra Türkçe öğretmenimle paylaştım. Sonra da İstanbul'da yayınevleri maceramız başladı. Kitabım yayımlandığı için çok mutluyum'' dedi.
  Demiriz, romanı hakkında şunları söyledi:
  ''Romanım 20 yaşındaki bir genç kızın Amerika'da başlayıp, İspanya'da devam eden ve başından geçen fantastik olayları anlatıyor. Pek iddialı konuşmak istemiyorum ama bugüne kadar kitabı eline alan bırakamadı. Herkesin bir solukta okuyacağını düşünüyorum. Yayıncımızın söylediğine göre de Türkiye'nin en genç roman yazarıymışım. Bu unvanı taşıdığım için çok gururluyum.''
  Genç yazarın öncelikle anne ve babasının tebrik edilmesi gerektiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Aldoğan ise ailelerin çocuklarını ilgi duyduğu alanlarda desteklemesi gerektiğini bildirdi.
  Aldoğan, Rana'nın derslerinin de çok iyi olduğunu ve ilköğretimi birincilikle bitirdiğini belirtti.


  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - yaşında romanı yayımlandı Forum Tarih
Atatürk yaşasaydı kaç yaşında olurdu 2017 kısaca Atatürk Hakkında Herşey 30 Kasım 2016
İslam coğrafyasındaki farklı dini düşünce ve yorumlar bir zenginlik ve kazanımdır Eğitim Bilgileri 2 Ekim 2016
İslam dünyasındaki ilk bölünmeler hangi olaydan sonra başlamıştır? Tarihi Bilgiler 2 Ekim 2016
Türk dünyasında ortak kutlanan bayramlar nelerdir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Günümüz dünyasında neden hala savaşlar olur? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş