14 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  14 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke geneli yağışlı geçecek. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak; Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ve Sivas ile Edirne, Kırklareli, Kütahya, Afyon, Bursa, Yozgat, Kayseri, Çankırı, Eskişehir ve Ankara'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde ve yarın (Perşembe) Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Aydın, Muğla ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile zamanla Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; yarın (Perşembe) Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Aydın, Muğla ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, taşkın v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, bu akşam saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Bursa çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Afyon ve Kütahya'nın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Perşembe) Batı Akdeniz'in kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz'de kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, Sivas ile Yozgat, Kayseri, Eskişehir, Çankırı ve Ankara'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak. Gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların: genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra batısı ile Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, yarın (Perşembe) doğusu batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, yarın (Perşembe) batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Güneyinde kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,5m, Görüş: iyi. yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  VAN GÖLÜ
  Karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş