14 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  14 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM  Yapılan son değerlendirmelere göre; ilk saatlerde Artvin, Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak Edirne, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar ile Antalya'nın batı ve Kütahya'nın doğu ilçelerinde yağışlar görülecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, doğu kesimlerde ise karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güney ve güneybatı, zamanla iç ve batı kesimlerde batı güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.
  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) zamanla bölge geneli parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra Edirne, Çanakkale, Bursa ve Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra Kütahya'nın doğu ilçeleri ile Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) zamanla batı kesimleri parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçeleri ile Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU

  Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) zamanla kuzeybatı kesimleri parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Az bulutlu ve açık, yarın (Çarşamba) zamanla parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı, doğusu çok bulutlu, ilk saatlerde Artvin çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde doğusu çok bulutlu Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ağrı ile yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı,gecenin ikinci yarısında kuzeybatı, yarın doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, yarın batısında 2,0m, Görüş: iyi.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4,ilk saatlerde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzeyi kuzey ve kuzeydoğu,güneyi gece kuzeybatı,yarın öğleden sonra güneybatıdan; Güney Ege: batı ve kuzeybatı, yarın öğleden sonra güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatı, gece ve sabah saatlerinde kıyıları kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu , Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş