14 Nisan 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  14 Nisan 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14 Nisan 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  Meteoroloji'den yapılan 5 günlük haritalı hava tahminleri.

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı bölgelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Ege ve Batı Akdeniz ile Batı Karadeniz bölümünde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), akşam saatlerinden sonra Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

  ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA:
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ile öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve zamanla bölge geneli çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Malatya çevreleri ile akşam ve gece saatlerinde kuzey ve batısı aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  "][​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2009 Günlük Forum Tarih
8 Nisan 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 8 Nisan 2009
Tarih: 29 Nisan 2009, bilet yok! Beşiktaş 18 Kasım 2009
18 Nisan 2009 Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları SBS - ÖSS - Sınavlar 19 Haziran 2009
TRT Arşiv Serisi 23 Nisan Çocuklar Şarkı Söylüyor 2009 Albüm Tanıtımları 25 Nisan 2009
8 Nisan 2009 Dolar ve Piyasalarda Son Durum Ekonomi Ve Borsa 8 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş