14 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  14 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Balıkesir ve Bandırma, gece saatlerinde İzmir, Aydın, Manisa, Uşak, Balıkesir, Bursa, Bilecik,, Bolu, Düzce ve Eskişehir çevreleri, yarın (Pazar) Marmara'nın güneydoğusu, Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Isparta, Burdur, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Niğde çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazar) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Amasya, Çorum, Kırıkkale, Yozgat, Tokat ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar doğu bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden (30-40 km/s) kuvvetli olarak esecek. İç ve doğu kesimlerde güneyli rüzgarla birlikte toz taşınımı görülecek.

  HAVA SICAKLIĞI :Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve doğusu, Marmara ve Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece azalacak, güney bölgeler ile Doğu Karadeniz'de 3 ila 5 derece artacak.

  RÜZGAR :Kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel), doğu bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Doğu Anadolu başta olmak üzere doğu kesimlerde kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların yarın (Pazar) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Amasya, Çorum, Kırıkkale, Yozgat, Tokat ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su Baskını, Taşkın ve Heyelan) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-40 km/s) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme ve çamur şeklinde yağış vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, Balıkesir ve Bandırma ile bu gece ve yarın (Pazar) Bursa ve Bilecik çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Manisa, Uşak, Kütahya ile yarın (Pazar) Afyon, Denizli ve Muğla çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) Hatay ile öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Isparta ve Burdur çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunun iç kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Eskişehir, yarın (Pazar) Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı ile öğleden sonra Sivas, Kırşehir, Kayseri ve Niğde çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazar) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kırıkkale ve Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

  BATI KARADENİZ

  Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Bolu ve Düzce, yarın (Pazar) iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu) yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, zamanla Bolu ve Kastamonu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz, yarın (Pazar) sabah Samsun, Amasya, Çorum, Rize ve Artvin çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Pazar) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Amasya, Çorum, Tokat ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, doğusu (Kars, Ardahan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden (30-40 km/s) kuvvetli olarak esecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Bölgenin güney kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden (30-40 km/s) kuvvetli olarak esecek. Bölgede toz taşınımı beklenmektedir.  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege açıklarında gece fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu geçecek. Yağışların yarın (Pazar) öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar: Batı Karadeniz: doğu ve kuzeydoğu gece batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 açıkları 3 ila 5, Doğu Karadeniz: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 yarın kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Batı Karadeniz açıkları ile yarın Doğu Karadeniz'de 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kuzey kesimleri aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 gece açıkları 5 ila 7, Güney Ege: kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m gece Kuzey Ege'de 2,5m Görüş: iyi.yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı zamanla doğusu çok bulutlu, yarın (Pazar) İskenderun körfesi aralıklı hafif sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz: batı ve güneybatı gece güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 öğleden sonra Orta ve doğusu 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5m ila 1,5m.Görüş: iyi.yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Mart 2010 Günlük Forum Tarih
26 Haziran 2010 Cumartesi Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Haziran 2010
Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı 19 Haziran 2010 Cumartesi Yurt İçi Haberler 18 Haziran 2010
31 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
30 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Mart 2010
29 Mart 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş