14 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  14 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde görülecek olan yağışların; bu akşam Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl) ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genel olarak kuzey ve kuzeybatı, doğu bölgelerimizde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ; Yağışların, bu akşam Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl) ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vs.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Bu akşam ve gece Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, K.Maraş ve Hatay), yarın (Cumartesi) Adana ve K.Maraş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, güney ve doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bugün(Cuma) akşam saatlerinde Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ve gece Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Tokat, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam bölgenin batısında (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl) kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece bölge geneli, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DENİZLERDE HAVA

  Güney Ege'de gece saatlerinden itibaren fırtınması rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, Orta ve Doğu Karadeniz’de 3 ila 5, Doğu Karadeniz’de gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Doğu Karadeniz’de gece 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, güneyi 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 gece saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyinde 2,0 ila 3,0m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, Doğu Akdeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de kuzeydoğu, doğusu gece güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m batısında 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 0,75m Görüş: orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş