14 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 14 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  14 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; bu akşam saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Rize ve Hopa çevreleri başta olmak üzere Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) aşırı olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzeydoğu kesimlerde 6 ila 8 derece azalacak, güneybatı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

  RÜZGAR :Batıda kuzey ve batı, doğuda güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  AŞIRI YAĞIŞ VE HEYELAN UYARISI: Doğu Karadeniz kıyılarında aralıklarla görülecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların ; bu akşam saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde kuvvetli, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Rize ve Hopa çevreleri başta olmak üzere Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) aşırı olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani Sel, Su baskını, Heyelan vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) bölgenin doğusu (İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bilecik) hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı, zamanla Doğu Akdeniz'in doğusu çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde Hatay çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Yozgat, Sivas, Çankırı ve yarın (Salı) Ankara'nın kuzey çevre ilçeleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam saatlerinde Samsun ve Ordu, gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Rize ve Hopa çevreleri başta olmak üzere Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) aşırı olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı, zamanla bölgenin kuzey kesimleri çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Bu akşam saatlerinde Güney Ege ile gece Batı Karadeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz'de aşırı olmak üzere geneli aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 gece 3 ila 5, doğusu batı yönlerden gece 5 ila 7 yarın 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında zayıf

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Salı) kuzeydoğusu hafif sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan bu akşam 5 ila 7 gece 4 ila 6, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 2,5m Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Genellikle parçalı, Doğu Akdeniz'in doğusu çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 batısı 4 ila 6, kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eylül 2010 Günlük Forum Tarih
26 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2010
25 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
24 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Eylül 2010
23 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 22 Eylül 2010
22 Eylül 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 21 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş