14 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 13 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  14 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Güneydoğu Anadolu'nun doğusu dışında Ülkemizin genelinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların Marmara, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Manisa, Kütahya, Uşak, Bartın ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin güneybatısında 1 ila 3 derece azalacak, iç kuzey ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR :Genellikle batı ve güneybatı (Lodos), Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Manisa, Kütahya, Uşak, Bartın ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kütahya, Manisa ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bugün akşam ve gece Batı Akdeniz, yarın (Perşembe) bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren iç kesimleri ile Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Perşembe) bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren bölge aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra G.Antep, Kilis ve Adıyaman çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın öğle saatlerinden sonra 4 ila 6, Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, ilk saatlerde doğusu güneybatıdan , batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında zamanla 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan , güneyi güneydoğudan 3 ila 5,Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, yarın sabah 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m yarın sabah güneyi 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4, ilk saatler orta kesimlerde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr: güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga; 0,25 ila 0,75m Görüş; İyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş