14. Altın Portakal Şiir Ödülü açıklandı

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 22 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  14. Altın Portakal Şiir Ödülü açıklandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14. Altın Portakal Şiir Ödülü açıklandı

  14. Altın Portakal Şiir Ödülü'ne layık görülen Emirhan Oğuz'un ödülünü kardeşi Levent Sergin, Antalya'da düzenlenen törenle aldı.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 14. Altın Portakal Şiir Ödül Töreni ve 13. Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu, Antalya Kültür Merkezi(AKM)'nde yapıldı. AKM'de gerçekleştirilen sempozyumda, geçtiğimiz yıl 'Temmuz İçin Yaralı Semah' adlı eseriyle Altın Portakal alan Kemal Özer şiiri de değerlendirildi.

  Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV Başkanı Mustafa Akaydın, sempozyuma katılabilmek için yurtdışı programını erken bitirdiğini ifade etti. Akaydın, Antalya'nın kültür ve sanatın yaşatılması için uygun bir coğrafya olduğunu söyledi. Başkan Akaydın, ''Zannediyorum bu coğrafya kültür ve sanatın yaşatılması için çok uygun bir coğrafya. Çünkü ilham perilerinin gelmesi lazım şiir sanatıyla uğraşan şairlerimize. Herhalde Antalya kadar ilham perilerini kolay davet eden başka bir dünyada şehir yoktur." dedi.

  Konuşmaların ardından, Akaydın, 'Myndos Geçişi' adlı kitabıyla 14'üncü Altın Portakal Şiir Ödülü'nü alan Emirhan Oğuz adına kardeşi Levent Sergin'e verdi. Sergin, Emirhan Oğuz'un kitabını, kendine ithaf edildiği için değil, farklı türden bir kardeşliğe yazılmış bir ağıt ve unutturulmaya karşı yapılmış güçlü bir itiraz olduğu için değerli bulduğunu belirtti. Sezin, 'Ödülü, Emirhan Oğuz adına, 12 Eylül faşizminin karanlığında yok edilen ve sonrasında uğradıkları şiddete rağmen ayakta kalabilmiş tüm kardeşlerim adına kabul ediyorum." şeklinde konuştu.

  Ödül töreninin ardından 14'üncü Altın Portakal Şiir Ödülü Sempozyumu'na geçildi. Sempozyumda, geçen yıl düzenlenen 13'üncü Altın Portakal Şiir Ödülü'nü alan Kemal Özer'in şiirleri değerlendirildi.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Altın Portakal Şiir Forum Tarih
13. Altın Portakal Şiir Sempozyumu Kültür Sanat Haberleri 19 Mart 2010
Altın Portakal bu yıl iki filme gitti Sinema Dünyasından Haberler 18 Ekim 2009
Altın Portakal 10 Ekim'de Başlıyor... Sinema Dünyasından Haberler 8 Ekim 2009
46. Antalya Altın Portakal Film Festivali - Altın portakal yarışma filmleri açıklandı Sinema Dünyasından Haberler 17 Eylül 2009
45 'inci Antalya Altın Portakal Film Festivali Onur Ödülleri Akdeniz Bölgesi 26 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş