14 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  14 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  14 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin batı bölgelerinde görülen yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin güney, iç ve doğu bölgelerinde 3 ila 5 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), hafif, arasıra orta kuvvette, iç ve batı bölgelerimizde kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın; iç ve batı bölgelerimizde güneyli yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri vb. olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ ehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey ve doğusu(İstanbul, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; bu akşam ve gece saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bursa ilimiz başta olmak üzere, bölge genelinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, güney ve iç kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar ; güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek. Afyonkarahisar ve Kütahya illerimiz başta olmak üzere, bölgenin iç kesimlerinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Isparta ilimiz başta olmak üzere, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimlerinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin güney ve batısında güneyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Kayseri ilimiz başta olmak üzere, bölge genelinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük ile zamanla Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bolu ilimiz başta olmak üzere, bölge genelinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Samsun ile yarın (Pazar)sabah saatlerinde Ordu çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinde sis bekleniyor.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Doğu Karadeniz'in doğusunun açıklarında gece fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, orta ve batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı, yarın öğleden sonra kuzeydoğudan 3 ila 5, gece 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, doğusunun açıklarında gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Doğu Karadeniz’in doğusunun açıklarda 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, akşam ve yarın öğleden sonra yağmurlu, Rüzgar: güney ve güneybatı, yarın öğleden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4, gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m gece 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu, yarın öğleden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatı, yarın güneydoğudan 2 ila 4, kuzeyinde 5, yarın öğleden sonra güneyi 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, yarın 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, batısında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m batısında 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: iyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş