13 yaşında AIDS hastasıyla evlendirildi

'Yurt Dışı Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 4 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. 13 yaşında AIDS hastasıyla evlendirildi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İtalya’nın Brescia kentinde polise sığınan 13 yaşındaki Romanya asıllı genç kız, korkunç bir gerçeği gözler önüne serdi.

  Romanya’da ailesi tarafından 21 yaşındaki AIDS hastası bir gence satılan küçük kız, eşi ve kayınvalidesiyle birlikte bir yıl önce İtalya’ya geldi. Aile Brescia kentine yerleşti. Ancak geçen süre içinde küçük gelin adeta hapis hayatı yaşadı, adeta köle gibi kullanıldı.

  14’ncü doğum gününün ardından eşi ile cinsel yaşantısı da başlayan talihsiz kız, bulduğu ilk fırsatta evden kaçarak bir hastaneye gitti. Burada genç kızın durumunu anlatarak AIDS hastası eşinden hamile kalmaktan korktuğunu dile getirmesi üzerine hastane personeli polise haber verdi. Polis ekipleri genç kızın verdiği adrese giderek eşi ve kayınvalidesini “cinsel istismar” ve “köle olarak kullanma” suçlamalarıyla gözaltına aldı.

  Anne-oğulun suçlamalar karşısında şaşırdığı, ifadelerinde, “İyi de bu bizim için olağan bir şey. Böyle yüzlercesi var” ifadesini kullandıkları iddia edildi. Polis korumasına alınan genç gelinin ise okumaya çok hevesli olduğu ve eğitim imkanı sağlanacağı açıklandı.


  (ekolay)
   

Bu Sayfayı Paylaş