13 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  13 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla yağış geçişleri bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak; Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Kütahya, Afyon, Bursa, Bilecik, Sivas, Kayseri, Çankırı, Eskişehir ve Ankara'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Marmara ile Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece Bursa ve Bilecik illerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Afyon ve Kütahya'nın yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, güney ve batısı (Ankara, Eskişehir,Çankırı, Konya, Niğde, Karaman) ile Sivas ve Kayseri çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, Sivas ve Kayseri ile Eskişehir, Çankırı ve Ankara'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Zonguldak, Bartın, Karabük çevreleri, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz bölümü aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, iç ve batı kesimleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların: genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı ile gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın 5, batısı yarın kuzeybatıdan 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m yarın batısında 1,5 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu, batısı ile zamanla geneli aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, yarın kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatı, kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4, kuzeyi 5, Güney Ege'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi. yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m batısında 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı Rüzgar; güneybatıdan 3 ila 5, batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m Görüş: orta.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş