13 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  13 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Yarın (Salı) iç ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece artacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.  UYARILAR

  TOZ TAŞINIMI: Doğu Anadolu'nun doğusu ile Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (düşük görüş mesafesi, hava kalitesinde düşme vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  İç kesimleri ile yarın (Salı) zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kahramanmaraş ile Adana'nın kuzey çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Sivas ile bu akşam saatlerinde Konya-Ereğli, Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Kayseri yağmurlu, Yozgat çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklenmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Gaziantep ve Adıyaman, yarın (Salı) Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklenmektedir.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğu, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de; batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 1,5 ila 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  EGE
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; batı ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de; kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın sabah saatlerinden sonra güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nisan 2010 Günlük Forum Tarih
30 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Nisan 2010
29 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
28 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Nisan 2010
27 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Nisan 2010
26 Nisan 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş