13 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 12 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  13 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Resimli Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Kasım 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin güneybatı kesimlerinde görülecek yağışların, bu akşam ilk saatlerde İzmir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kıyı Ege'de 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos),yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bugün (Cuma) akşam saatlerinde yağışların İzmir çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  SİS UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Kayseri ve Sivas), Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt) ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş ve Van) yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Balıkesir çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu; İzmir, Muğla, Aydın, Manisa ile yarın (Cumartesi) Denizli çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bu akşam ilk saatlerde İzmir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  AKDENİZ

  Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu; sabah saatlerinden itibaren Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU

  Batısı parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç ve doğusunda yer yer hafif sis, Kayseri ve Sivas çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerde yer yer hafif sis bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Az bulutlu ve açık geçecek.


  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr; Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 doğusu güneydoğudan 2 ila 4 Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğu batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, Rüzgâr; güney ve güneybatı yarın kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

  EGE
  Sağanak yağışlı, Rüzgâr; Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 yarın kuzeydoğudan 2 ila 4, Güney Ege’de Güney ve güneydoğudan 4 ila 6 yarın 3 ila 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyinde 2,5m, Görüş: İyi. Yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı bulutlu, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 yarın batısı 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

  VAN GÖLÜ
  Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: doğu ve güneydoğudan güneyi kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga; 0,25 ila 0,50m Görüş; İyi

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2010 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2010
29 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Kasım 2010
28 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
27 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2010
26 Kasım 2010 Günlük Hava Durumu Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş