13 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  13 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; akşam ilk saatlerde Antalya çevrelerinde, gece saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de, yarın öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  RÜZGAR :Genel olarak güney ve güneybatı, batı bölgelerimizde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  Yağışların; akşam ilk saatlerde Antalya çevrelerinde, gece saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'de, yarın öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vs.) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, doğusu akşam saatlerinde sağanak yağışlı, yarın bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

  EGE
  Parçalı ve çok bulutlu, güney ve iç kesimleri akşam saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, batısı sabah saatlerine kadar, doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Antalya çevrelerinde, gece saatlerinden itibaren bölgenin doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere batısı aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Kars ve Ağrı çevrelerinde sis bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, gece kuzey ve batısı, öğle saatlerinden sonra bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz: batısı doğu ve güneydoğu,doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4,gece yarısından sonra doğusu doğu ve kuzeydoğu,batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Parçalı bulutlu ve akşam saatlerinde doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatı,ilk saatlerde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu ve ilk saatlerde güneyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Doğusu ile gece ilk saatlerde batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz: batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5,gece ilk saatlerde batı ve güneybatıdan 4 ila 6,Doğu Akdeniz: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısının açıklarında 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: iyi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kasım 2009 Günlük Forum Tarih
30 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
29 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Kasım 2009
28 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2009
27 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009
26 Kasım 2009 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş