13 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda SeLeN tarafından 13 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  13 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların bu gece Bursa, Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde, yarın (Çarşamba) İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce, Bolu, Ankara ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece olmak üzere bütün bölgelerimizde artacak.

  RÜZGAR :Genellikle batı ve güneybatı (Lodos), Marmara'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.


  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, bu gece Bursa, Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde, yarın (Çarşamba) İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Düzce, Bolu, Ankara ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.


  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu gece Bursa ve Bilecik ile yarın (Çarşamba) İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı olmak üzere sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu, batısı çok bulutlu, yarın (Çarşamba) Isparta çevreleri sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ve Ankara çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Kırıkkale, Kırşehir ve Çankırı, yarın (Çarşamba) bölgenin kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Çankırı ve Sivas çevreleri aralıklarla sağanak yağışlı geçecek. yağışların gece saatlerinde Eskişehir, yarın zamanla Ankara çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
  bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10 20

  BATI KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Bolu ve Düzce çevreleri ile yarın (Çarşamba) Kastamonu ve Karabük çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Amasya, Tokat, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı, zamanla kuzeyi çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve az bulutlu geçecek.  DENİZLERDE HAVA
  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Parçalı bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan ,batısı güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Kuvvetli Sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.yağış anında orta.

  EGE
  Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 güneyi güneydoğudan 3 ila 5 , Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, güneyinde 2,0 ila 2,5Görüş: iyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Parçalı ve az bulutlu , Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuzeyi kuzeybatıdan, yarın ( Çarşamba) doğusu güneybatıdan 3 ila 5 , Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 batısı güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Akdeniz’de 2,0m, Görüş: iyi.

  VAN GÖLÜ
  Parçalı bulutlu, Rüzgâr: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde Dalga; 0,25 ila 0,75m, Görüş; İyi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ekim 2010
30 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ekim 2010
29 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 29 Ekim 2010
28 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ekim 2010
27 Ekim 2010 Günlük Hava Tahmini Resimli Haritalı Yurt İçi Haberler 26 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş