13 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  13 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, bu akşam Edirne ve Çanakkale çevrelerinde, yarın (Cumartesi) Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Kütahya, Uşak, Aydın, Muğla) ile Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu bölgelerimizde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Hava sıcaklığı ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara ile yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Ege'de ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli olarak esecek.

  UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların, bu akşam Edirne ve Çanakkale çevrelerinde, yarın (Cumartesi) Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Kütahya, Uşak, Aydın, Muğla) ile Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın, bu gece saatlerinden itibaren Marmara'da, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Ege'de ve İç Anadolu'nun güneyinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, başta Bursa ili olmak üzere bölge genelinde soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bu akşam Edirne ve Çanakkale çevrelerinde yarın (Cumartesi) bölge genelinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın gece saatlerinden itibaren güneyli yönlerden kuvvetli (40-50 km/s) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, kıyıları gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yarın (Cumartesi) Kuzey ve Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Kütahya, Uşak, Aydın, Muğla) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; yarın (Cumartesi) güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, akşam ilk saatlerde Kahramanmaraş ile aralıklı olmak üzere Batı Akdeniz yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam ilk saatlerde Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Eskişehir, Sivas ve Kayseri, yarın (Cumartesi) kuzeybatı çevreleri (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Rüzgar; yarın (Cumartesi) bölgenin güneyinde (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde çevrelerinde) güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Bolu, Düzce, Bartın, Karabük ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerde bölgenin iç kesimleri yağmurlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerde bölge geneli, gece saatlerinden sonra Kars, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, bölgenin doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam ilk saatlerde Adıyaman, Siirt, Diyarbakır ve Batman çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek  DENİZLERDE HAVA

  Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına, Güney Ege'de fırtına, Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz:gece güney ve güneydoğudan 3 ila 5,zammanla batısında 6,sabah saatlerinde güney ve güneydoğudan 3 ila 5,batısında 5 ila 7,öğleden sonra batı ve güneybatıdan 4 ila 6, Doğu Karadeniz: doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, doğusunda açıklarda 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında yarın 1,5 ila 2,5m, Doğu Karadeniz’in doğusunda açıklarda 3,0m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğu,yarın güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.

  EGE
  Kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege: gece ilk saatlerde güney ve güneydoğudan 6 ila 8,gece zamanla güney ve güneybatıdan 7 ila 9,yarın batı ve güneybatıdan 5 ila 7, Güney Ege: gece güney ve güneydoğudan ilk saatlerde 5 ila 7 zamanla 6 ila 8, yarın batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, gece kuzeyinde 5,0m,yarın güneyinde 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında zayıf.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu, batısı ile ilk saatlerde tamamı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5,yarın 4 ila 6, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yarın ogleden sonra batısında 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın batısında 2,0m, Görüş: iyi, yağış anında zayıf

  VAN GÖLÜ
  Kar yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: iyi, yağış anında orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şubat 2010 Günlük Forum Tarih
28 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Şubat 2010
27 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Şubat 2010
26 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 25 Şubat 2010
25 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010
24 Şubat 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 24 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş