12 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  12 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  12 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı


  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM


  Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam ve gece Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Diyarbakır, yarın (Salı) sabah saatlerinde Kıyı Ege ile Çanakkale, öğleden sonra Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde doğu ve iç bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI :Doğu bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

  UYARILAR

  BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, v.b.) başta sürücüler olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde Çanakkale çevreleri, öğleden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)


  EGE
  Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde kıyı kesimleri (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa), öğleden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  AKDENİZ
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş çevreleri, yarın (Salı) öğleden sonra Batı Akdeniz aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


  İÇ ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, yarın (Salı) öğleden sonra Eskişehir çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yarın (Salı) sabah saatlerinde bölge genelinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.


  BATI KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu geçecek.


  ORTA ve DOĞU KARADENİZ
  Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Doğu Karadeniz ile Samsun ve Ordu çevreleri, gece saatlerinde Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


  DOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzey ve batısı (Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Erzurum, Kars, Ardahan, Muş) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların: genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.


  GÜNEYDOĞU ANADOLU
  Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ
  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu Rüzgar: Batı Karadeniz; batı ve güneybatıdan 4 ila 6, gece yarısından sonra 3 ila 5, sabah saatlerinden sonra 2 ila 4, Doğu Karadeniz;güney ve güneydoğudan 2 ila 4,gece ilk saatlerde batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, ilk saatlerde 1,5 ila 2,5m. Görüş: iyi.yağış anında orta.

  MARMARA
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 2ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: iyi.yağış anında orta.

  EGE
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: iyi. yağış anında orta.

  AKDENİZ
  Çok bulutlu ve sağanak yağışlı Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatı,ilk saatlerde batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4,açıklarında 5, Doğu Akdeniz; doğusunda güney ve güneybatı, batısında kuzeydoğudan 2 ila 4,ilk saatlerde batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m,Görüş: iyi. yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ
  Çok bulutlu ve karla karışık yağmur ve kar yağışlı Rüzgar; güneybatıdan 2 ila 4, zaman zaman 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: orta.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ocak 2010 Günlük Forum Tarih
31 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 31 Ocak 2010
30 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 30 Ocak 2010
29 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
28 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 28 Ocak 2010
27 Ocak 2010 Günlük Hava Tahmini Haritalı Yurt İçi Haberler 27 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş